Obejrzane seanse

Sonata

30-07-2022

To niewiarygodna historia wydarzyła się naprawdę! Grzegorz Płonka po latach życia w kompletnej ciszy, dzięki uporowi rodziców, wsparciu grupy dobrych ludzi i zabiegowi wszczepienia implantu w Instytucie prof. Henryka Skarżyńskiego odzyskał słuch i mógł spełnić największe marzenia swojego życia – zagrać „Sonatę Księżycową” Beethovena.

To niewiarygodna historia wydarzyła się naprawdę! Grzegorz Płonka po latach życia w kompletnej ciszy, dzięki uporowi rodziców, wsparciu grupy dobrych ludzi i zabiegowi wszczepienia implantu w Instytucie prof. Henryka Skarżyńskiego odzyskał słuch i mógł spełnić największe marzenia swojego życia – zagrać „Sonatę Księżycową” Beethovena.

  Recenzje filmu „Sonata”

  Zbigniew

  … Aż dziw bierze, że TAKIE filmy „przechodzą ” prawie niezauważone w naszych kinach , mimo nagród ; Publiczności i za profesjonalny debiut aktorski na 46 Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni w ubiegłym roku ! To urąga wszelkiej przyzwoitości ! Nie wiem w czym tkwi problem … , czy tematyka osób niepełnosprawnych, w końcu bardzo realistyczna , bo przecież film jak najmocniej oparty na faktach … , nie przystoi dzisiejszemu kinu i widzowi ?!
  Zdumiał mnie jeden , choć bardzo ważny szczegół z recenzji filmowej zamieszczonej w tygodniku „DoRzeczy” , a napisanej przez ks. Artura Stopkę … ; w historii głównego bohatera , Grzesia interwencja Boga nie była konieczna ! Czyli po części jak i u Hioba , bo on też zmagał się długo z przeciwnościami siłą wiary … . Wiara jest łaską, ale też trzeba włożyć wiele trudu i wysiłku, aby ona przyniosła owoce ! Ten film istotnie jest o wierze … , tej prosto i z zawziętością pojmowaną ; wierze w prawdę, moc argumentów, samozaparcie , pomoc drugiego człowieka, SUKCES … !
  Minimalistyczny, ale … wielki film , Michał Sikorski jako Grześ wyśmienity debiut , Małgorzata Foremniak poświęcająca całe swoje życie, marzenia , prąca cały czas do przodu , naprawdę znakomita rola ! Na koniec ; ktoś zwrócił uwagę na … wulgaryzmy , które pojawiały się co jakiś czas , jako „element ” niepotrzebny … , nie jestem oczywiście ich zwolennikiem, ale uważam, że dramatyzm filmu wymagał nawet tego, to ciągłe „boksowanie” się z rzeczywistością musiało być jakoś odreagowane i było … usprawiedliwione ! Szukajcie tego tytułu wszędzie gdzie możecie !!!

  Ania

  Film wspaniały, bardzo poruszający i bardzo motywujacy I pokazujący że w zyciu wszystko jest mozliwe. Grzegorz jest wspaniałym geniuszem muzycznym, pokonujacym wszelkie bariery, trudnosci zyciowe, posiadający wiele talentów darów od Boga tj. posiada wysoką wrażliwość, słuch muzyczny, intuicję oraz niezłomność, zawziętość silną chęć pragnienia nauczenia się utworu „Sobata kiężycowa” Beethovena, (który również miał tą samą przypadłość co Grzegorz, miał niedosłuch), dał piękny koncert i zdobyl nagrodę jest laureatem „ślimakowe rytmy”oraz głęboką wiarę i zaufanie podjęcie zgody i ryzyka zabiegu przywrócenia słuchu i pomimo pozornie nieudanej operacji wszczepienia implantu słuchowego po jakimś czasie stał się cud- odzyskał słuch i dzięki temu mógł spełnić swoje życiowe marzenie. Czasami się wydaje że Los zabiera człowiekowi coś według niego bardzo ważnego jak zdrowie. Ale to daje człowiekowi coś bardziej cenniejszego i wartościowszego i dzięki temu jest możliwa realizacja tego co wydaje się niemożliwe do wykonania. I właśnie Grzegorz, ten muzyczny geniusz jest tego żywym przykładem. Dzięki temu filmowi ja czuję się zmotywowana do realizacji moich osobistych celów życiowych.

Napisz recenzję na temat w/w filmu

...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *