Obejrzane seanse

Żywy

06-08-2022

„Niespodziewany” sukces dokumentu o Eucharystii. Można go zobaczyć także w Polsce! Gdzie?

Dokument o Eucharystii zajął trzecie miejsce w rankingu najbardziej kasowego filmu w dniu premiery. Znalazł się obok takich superprodukcji jak „Top Gun”. Co to za film? Film Żywy, dokument o Eucharystii, choć bardzo oczekiwany przez katolików, nie rokował wielkiego zainteresowania w kinach. Do czasu, aż jego „niespodziewany” sukces sprawił, że zmieniono zdanie.

On jest ŻYWY!
Jeśli słuchasz, to Go usłyszysz, a jeśli patrzysz, to Go zobaczysz. On jest i… jest ŻYWY! – piszą dystrybutorzy filmu. Dokument, o którym mowa, przedstawia prawdziwe historie osób, które stanęły twarzą w twarz z Kimś, kogo wielu nie chce lub nie potrafi zobaczyć. Niewierzący student medycyny, dziewczyna, której chłopak zginął w wypadku czy młody gangster przeżywają najbardziej zaskakujące i niespodziewane spotkanie.

Żywy to apologia praktyki adoracji Najświętszego Sakramentu. Po obejrzeniu tego obrazu widzowie zapragną podobnego spotkania! To filmowe zaproszenie do odnowienia wiary i spotkania z żywym Bogiem obecnym w Eucharystii. Spotkania, które na zawsze odmienia życie.

Sukces filmu o Eucharystii.
Film powstał w Hiszpanii. Scenariusz do niego napisał Jaime Pinedy, obraz wyreżyserował Jorge Parejy. Opowiada historie pięciu mężczyzn i kobiet. Bohaterowie przywołują swoje doświadczenie rozpoznania rzeczywistej obecności Jezusa w Eucharystii.

Według Kolbe Arte Produções, dystrybutora filmu w Brazylii, Żywy został wyświetlony w 99 kinach. Nie wszyscy spodziewali się, że w dniu pokazu dokument zdobędzie trzecie miejsce jeśli chodzi o dochód ze sprzedaży biletów. Zaplanowano więc jednorazowy seans podczas tygodnia Bożego Ciała.

Wstępny sondaż wskazywał, że dokument znalazł się na czwartym miejscu. Samo to można uznać za niezwykły sukces. Film o mocy Eucharystii uplasował się zaraz za wielkimi kinowymi hitami: Jurassic World: Dominion, Top Gun: Maverick i Doktor Strange w multiwersum obłędu. Kolejna aktualizacja rankingu wykazała, że Żywy zajął nie czwarte, a trzecie miejsce!

Film Żywy w kinach w Polsce!
Wobec takich wyników niektóre kina już potwierdziły dodatkowy pokaz dokumentu. Sukces filmu nie ograniczył się jedynie do Brazylii. W Stanach Zjednoczonych, gdzie film został pokazany 25 kwietnia, zajął szóste miejsce. Pokonał takie popularne produkcje jak Batman, Spider-man: No Way Home i Morbius.

W Hiszpanii, gdzie powstał, dokument znalazł się wśród 10 najchętniej oglądanych filmów w dniu emisji. Sukces powtórzył się w krajach Ameryki Łacińskiej, takich jak Kolumbia i Meksyk.

    Recenzje filmu „Żywy”

    Zbigniew

    Pierwszą niespodziankę sprawił film „Żywy” jako w końcu dokument … , pozostawiając w szczerym polu inne kasowe filmy tyle, że fabularne pod względem oglądalności w momencie swojej światowej premiery ! Druga niespodzianka to, że przedstawia w tak realistyczny, dotykalny sposób … Kogoś, Coś, czego nie widać żywym okiem , a jest , bo wiele osób, które Tego tak naprawdę nawet nie chciało … , przeżyło jednak spotkanie , zetknięcie , co spowodowało radykalną zmianę ich życia ! Trzecia niespodzianka to, że te opowieści o Spotkaniu , słucha się z zapartym tchem i czeka na jeszcze i jeszcze . Jest jednak warunek , aby być takim szczęściarzem i zderzyć się z Tym , który tylko czeka na to … , otworzyć się choć troszeczkę na tę „fantastyczną” rzeczywistość i powiedzieć : „chcę !” . A co pozostało tym, którzy nie przeżyli czegoś podobnego … , zaklaskać brawo twórcom i bohaterom filmu , i mieć nadzieję, że wszystko jeszcze przed nami … !!!

    Ania

    Najbardziej ujęła mnie historia dziewczyny która straciła w wypadku swojego chłopaka. Z pewnością jest to ogromne przeżycie stracić kogoś bardzo bliskiego , kogoś kogo się bardzo mocno kochało z którym wiązały się plany ślubne i piękne życie małżeńskie. Pomimo tak ogromniej straty Bóg ją w niezwykły sposób pocieszył , podniósł ją z tej rozpaczy , nadal sensu jej życia. Oddała się powołaniu leczenia ludzkich dusz , została psychologiem. Druga poruszająca historia opowiada o dojrzałej parze małżeńskiej o cudzie poczęcia i szczęśliwego przyjścia na świat córki. Następna historia o ulicznym wojowniku który również spotkał Boga w swoim życiu porzucił pełne agresji i buntu życie, natomiast oddał się służbie na misjach w Kalkucie i w Ugandzie. Również i ja spotkałam Boga w swoim życiu, który podniósł mnie z otchłani duchowej zagłady, gdy odeszłam od Kościoła i przez 2 lata trwałam w duchowej śmierci . Bóg z powrotem i na nowo wskrzesił moją duszę . Nie wyobrażam sobie życia bez Boga i bez Jego Świętych Sakramentów które są żywe i prawdziwie działają dają uzdrowienie umocnienie pocieszenie odnowienie dzięki którym funkcjonuje całokształt człowieka . Dziękuję Bogu że jest . On jest naprawdę żywy i prawdziwy i nie jest obojętny na los człowieka.

Napisz recenzję na temat w/w filmu

...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *