Polecamy

Richard Jewell

18-06-2020

„Richard Jewell” to oparty na prawdziwej historii film w reżyserii Clinta Eastwooda, który uświadamia nam, co się stanie, gdy medialne fakty przesłonią prawdę. „W Centennial Park jest bomba. Macie trzydzieści minut”. Świat po raz pierwszy usłyszał o Richardzie Jewellu, pracowniku ochrony, kiedy ten zgłosił znalezienie ładunku wybuchowego podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. To zdarzenie sprawiło, że został uznany za bohatera, którego szybka i zdecydowana reakcja ocaliła życie wielu ludzi. Ale już po kilku dniach ten niedoszły policjant stał się głównym podejrzanym nie tylko dla FBI. Oczerniające i zniesławiające go media oraz opinia publiczna zmieniły jego życie w koszmar. Jewell zwrócił się o pomoc do niezależnego, antysystemowego adwokata Watsona Bryanta, stanowczo obstając przy swojej niewinności. Bryant, starając się oczyścić reputację klienta, szybko przekonuje się, że jednoczesna walka z agentami federalnymi, stanowymi, policją miejską i mediami jest naprawdę karkołomna. Dodatkowo nie pomaga mu fakt, że Richard podchodzi zbyt ufnie do tych, którzy próbują go zniszczyć.

    Recenzje filmu „Richard Jewell”

    Zbiggy

    Mistrzowskie dzieło Clinta Eastwood’a !!! Coraz więcej szacunku i podziwu mam dla tego aktora i reżysera, wyszedł już dawno z kręgu westernów, gdzie zaznaczył swoje wielkie piętno , a postawienie na tematykę społeczną i przede wszystkim współczesną przynosi mu zasłużone uznanie oraz sukcesy.
    „Richard Jewell” oparty jest na autentycznym wydarzeniu i to dodaje dodatkowego smaczku i jak zwykle w amerykańskich produkcjach dobór aktorów do poszczególnych ról jest wręcz doskonały, charaktery postaci są odegrane bez najmniejszego zarzutu. Zastanawiałem się gdzie znaleziono i po co, tak prostodusznego, naiwnego i głębokiej wrażliwości człowieka , bo przecież to anty – bohater dla dzisiejszego świata , tym bardziej , że jego masa ciała przekraczała przynajmniej 120 kg ! Jednakże zestawienie Richarda z jego matką , znakomita rola niezapomnianej Kathy Bates, dało efekt wielkiego ciepła, tkliwości i miłości rodzinnej ! Mimo , że wielka jego wiara w słuszność obowiązującego prawa i zaufanie wobec jego „stróżów ” przyniosły mu w konsekwencji potwornego , niczym nie popartego podejrzenia ; złamanie życia , stal się prawdziwym, jak sobie wymarzył, ” stróżem prawa” ! Ten film nie pozostawia widza ani przez chwilę obojętnym, wciągnie głęboko w przeżywanie akcji i reakcji bohaterów ! Polecam, gorąco polecam !!!

Napisz recenzję na temat w/w filmu

...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *