Wydarzenia

Witajcie

Dnia 7 grudnia 2019 roku, zainaugurował swoją działalność w Legnicy Chrześcijański Klub Filmowy „ICHTHYS” filmem pt. „Chleb z nieba”.

Ten oficjalny już kształt Klubu powstał z inicjatywy osób, pasjonatów filmowych dla których obraz i dźwięk są nośnikami dobrego przesłania. . Osoby te chcą poprzez film przekazywać chrześcijańskie wartości i wzorce życiowe. Zależy im również na dialogu, wzajemnej wymianie wrażeń, przemyśleń i doświadczeń. Pomysł zorganizowania takiego klubu kiełkował od kilku miesięcy.

Wcześniej w wąskim gronie odbywały się tzw. „wyjścia” na wartościowe projekcje.
Od ponad roku systematycznie co 2 tygodnie spotykała się grupa osób na seansach organizowanych na zamówienie na mocy podpisanej umowy między Domem Wydawniczym „Rafael”, a siecią kin „Helios”. Nowi widzowie o tej inicjatywie dowiadywali się poprzez masowo wysyłane SMS-y, za pośrednictwem Facebooka lub z ogłoszeń jedynie w dwóch parafiach legnickich.

Chrześcijański Klub Filmowy będzie organizował seanse 1 raz w miesiącu w ostatnią sobotę miesiąca o godzinie 14.00 w kinie „PIAST”.

W grudniu 27.12.2019 r, odbył się wyjątkowo drugi pokaz filmu pt. „Józef i Maryja”.

Jeśli chodzi o zainteresowanie projekcjami, to na inauguracji zaszczyciło swoją obecnością kino „PIAST” ponad 90 widzów, na drugiej projekcji było ich już dokładnie 205 !!! Cena biletu jest zachęcająca i wynosi 13 złotych!

Kolejne seanse będą poprzedzane ogłoszeniami i plakatami firmowymi ChKF w parafiach legnickich oraz sąsiednich, w Radiu Plus Legnica, a także poprzez media społecznościowe.

Pragniemy zaprosić osoby chętne do stałej współpracy i do promocji tych seansów w parafiach w Legnicy, jak i w sąsiednich miejscowościach, a także w miejscach ogólnie dostępnych.