Polecamy

Dwóch papieży

08-07-2020

W 2012 roku kardynał Bergoglio (Jonathan Pryce), głęboko zawiedziony kierunkiem, w którym zmierza Kościół Katolicki prosi papieża Benedykta (Anthony Hopkins), aby pozwolił mu przejść na emeryturę. Zamiast tego nękany wątpliwościami i stojący w obliczu skandalu Benedykt wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Watykanu, aby wyjawić mu tajemnicę, która wstrząśnie podstawami kościoła. Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem i poczucia winy z przebaczeniem, te dwie skrajnie różniące się postacie będą musiały stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język. To wszystko, aby zapewnić przetrwanie kościoła i nie stracić zaufania milionów wyznawców.

(* prosimy jednakże zapoznać się z zawartością następującego linku: https://bialykruk.pl/wydarzenia/6-klamstw-w-filmie-dwoch-papiezy-ujawniamy-falsz-w-produkcji-netflixa)

    Recenzje filmu „Dwóch papieży”

    Zbiggy

    Jeden z moich znajomych, który próbował obejrzeć film „Dwóch Papieży” na portalu Netflix, próbował, bo nie dokończył … , nazwał go „słodką trucizną” ! Dlaczego ? Pomijam celowo cały artykuł dotyczący analizy filmu pod kątem wiarygodności na stronie internetowej : bialykruk.pl, choć przyznaję, że to rzetelna i obiektywna dziennikarska „robota”. Cała jednak ta „słodycz” filmu jest bardziej niebezpieczna z innego, prostego powodu ; większość widzów przychodzących na ten film może być święcie przekonana , że to jest nieskłamany przekaz , skoro film jest „inspirowany prawdziwymi wydarzeniami” ! Tylko pytam , którymi ?! Czy np. tymi ; że tacy Papieże w ogóle są, że jeden z nich jest Niemcem, że było Konklawe w 2005 roku … ?! A przecież główna oś filmu jest oparta na fikcyjnym spotkaniu Papieża Benedykta XVI i Kardynała Ratzingera , a dowodów na to nie ma ! Oni sami nie mówią nic na ten temat, nie ma świadków owego spotkania , ani media nie trąbią na ten temat ! Szukam zwykle przesłania w wartościowych filmach … . Mimo wszelkich przekłamań i manipulacji w filmie potraktowałem go jako ważne wydarzenie historyczne , filmowe i medialne . Wydaje mi się, że twórcy filmu aż krzyczą z ekranu : po śmierci Papieża Jana Pawła II doszło do największej tragedii dla Kościoła i świata całego, że wybrano Kardynała Ratzingera na sukcesora Zmarłego !!! Ratzingera już jako świeżo wybranego Papieża , widz zapamięta jako schorowanego, znerwicowanego i stroniącego od ludzi , a z kolei Kardynał Bergoglio ? To charyzmatyczny, krewki i idący za ludem Pasterz ! Na koniec już : zwykle w westernach amerykańskich „szwarc” charakter ubrany był w czarny strój, a pozytywny bohater w biały , w tym filmie kolor był odwrotnie dobrany … . Ciekaw jestem bardzo innych opinii widzów, spotkałem się m.in z taką : interesowała mnie gra aktorska , reszta nie miała takiego znaczenia … . Ja jednak nie potrafię nie brać pod uwagę „całej reszty” tzn. faktów i nie faktów przedstawionych w tej produkcji !

Napisz recenzję na temat w/w filmu

...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *