Obejrzane seanse

The Chosen – Wybrani

28-01-2023

„The Chosen. Wybrani”: Pierwsze spotkanie. Odcinki; Wezwałem cię po imieniu; Szabat; Jezus kocha dzieci. 10 grudnia 2022 r, godz. 14:00,

„The Chosen. Wybrani”: Pierwsze spotkanie, rozdział 2. Odcinki: Skała, która stała się fundamentem; Prezent ślubny (Wesele w Kanie Galilejskiej). 7 stycznia 2023 r, godz. 14:00,

„The Chosen. Wybrani”: Pierwsze spotkanie – Wielki finał. Odcinki; Nieopisane współczucie; Zaproszenia; Ja Nim jestem; Pasterz. 28 stycznia 2023 r, godz. 12:30.

Jest to pierwsza wielosezonowa produkcja o życiu i służbie Jezusa z Nazaretu, przedstawiająca Go w sposób odróżniający się od dotychczasowych portretów.

Akcja rozgrywa się w rejonie Izraela i skupiona jest na relacjach Jezusa z ludźmi z różnych warstw społecznych, którzy spotkali Go i poszli za Nim.

The Chosen – światowy hit, o którym miliony ludzi nie przestają mówić. Pierwszy wielosezonowy serial o życiu Jezusa oparty na prawdziwych historiach. Pokazuje Ewangelię oczami osób, które znały Go osobiście.

Charyzmatyczny rybak walczący z długiem, piękna kobieta zmagająca się z demonami i utalentowany księgowy wykluczony ze społeczeństwa. Oni jako pierwsi spotykają Jezusa, który dokonując cudów, rozpoczyna swoją misję, aby zmienić świat. Jeszcze nie wiedzą, że to początek globalnej rewolucji, która rozpocznie nową erę w historii.

The Chosen to opowieść o najbardziej wpływowej osobie świata. Skupia się na relacjach Chrystusa z ludźmi z różnych warstw społecznych. Twórcy pokazują znane opowieści, ale w całkowicie nowej perspektywie.

  Recenzje filmu „The Chosen – Wybrani”

  Mężczyzna I (głos z sali)

  Najważniejsza Nowina : narodził się Jezus w łonie swojej Matki !

  Mężczyzna II (głos z sali)

  Mnie poruszyła scena, w której Jezus zwrócił się, do idących za Nim uczniów , z pytaniem ; ” Czy dlatego poszliście za Mną, aby poczuć się bezpiecznie ?”. Odebrałem to pytanie również do siebie , bo w wielu sytuacjach życiowych zadawałem sobie pytanie właśnie takie : czy to jest bezpieczne ?! To przekonuje mnie , że nie należy spodziewać się uczucia bezpieczeństwa, bo ważniejsze jest podjąć nawet większe ryzyko , aby jednak służyć Jezusowi ! On sam ryzykował , z ludzkiego punktu widzenia ; bardzo często , ale robił to dla nas !

  Mężczyzna III (głos z sali)

  Mnie natomiast poruszyła piękna scena w ostatnim odcinku , scena z pasterzami . Szczególnie ten niepełnosprawny pasterz , który wcześniej podał łyk wody Maryi. Usłyszał Dobrą Nowinę ! Wiara przywróciła mu zdrowie , na własnych nogach , odrzucając kulę , pobiegł zobaczyć Zbawiciela . Maryja , która poczęła i Józef rozpoznając go , dali mu potrzymać małego Jezusa. To scena piękna i symboliczna ! Miłosierdzie to piękna rzecz, o której nam mówi Jezus !

  Mężczyzna IV (głos z sali)

  To bardzo piękny film ! Ten, który go zrealizował , oby miał takie życie jakie przedstawia jego dzieło ! Oby ten film również pokazał osobom niewierzącym sposób życia jaki kiedyś był za czasów Jezusa , czyż trzeba coś więcej lepszego do życia dzisiaj … !? Chciałbym bardzo spotkać takich „dawnych” , w większości ludzi na ulicach , którzy kochają Boga. Kilkoro takich spotkałem na swojej drodze życia , miłych, serdecznych , dla których ten Mistrz, Król i Lekarz stał się wielkim przykładem. I ten Mistrz za ich pośrednictwem powiedział mi jak mam żyć , aby moje życie było szczęśliwe … .

  Kobieta I (głos z sali)

  Mnie z kolei poruszyło zdanie Jezusa, gdy (w poprzednim rozdziale ) przemieniał wodę w wino : „Nie musisz rozumieć , masz wierzyć !” i dzisiaj … w ustach Mojżesza wykonującego miedzianego węża , a skierowane do Jozuego : ” Nie musisz rozumieć , masz zaufać !” .

  Jerzy

  Z tych trzech dzisiejszych odcinków kluczowym zdaniem jest zdanie , które pojawia się w rozmowie między Nikodemem a jego uczniem , który to uczeń stwierdza : „prawo jest Bogiem ” . Nikodem świadomy już jest, że uczeń jest w błędzie i to jest chyba klucz do rozumienia obejrzanych rozdziałów serialu. Bo Nikodem w tym momencie wie , że Bóg objawił się mu jako Człowiek , objawił się jako Mesjasz, że jest ważniejszy od tych wszystkich zwojów , które były konieczne i niezbędne , do doprowadzenia do tego, aby Mesjasz zjawił się i zrozumieć to. Bo Bóg jest żywy !

  Ryszard

  Za nami już kolejna odsłona serialu „The Chosen”. Te trzy bez mała godziny trzymały mnie w napięciu trochę bardziej niż poprzednie odcinki.Scenariusz trzech pierwszych odcinków oparty był bardziej na domysłach i przypuszczeniach dotyczących życia i działalności Jezusa i środowiska z którym był związany.W każdym następnym odcinku widzieliśmy fabułę opartą na faktach dotyczących Ewangelii.Często zastanawiałem się nad tym czy w czasach Jezusa ludziom było łatwiej uwierzyć że Jezus Jest Mesjaszem Bogiem …przecież byli świadkami tylu spektakularnych cudów.My od dziecka wzrastaliśmy w religijnej atmosferze.Wniosek który mi sie nasunął jest taki że im nie było łatwo bo te zdarzenia które miały miejsce doświadczali pierwszy raz. Ale nam współczesnym też nie jest łatwo mimo że mieliśmy niejednokrotnie przekaz ,bo nawet niewierzący musieli słyszeć kim jest Jezus.Wracając do odcinka a raczej do kilku odcinków które dziś obejrzałem to chcę się podzielić fragmentem gdzie Jezus rozmawia z Nikodem bardzo mnie wzruszyła ta rozmowa bo ona Ciągle mi przypomina o tym co mam zrobić żeby stać się uczniem Jezusa a jeśli już nim jestem żeby nie przestać nim być ..ma to też dalsze przełożenie dotyczące być albo nie być w Królestwie Bożym oraz bycia zbawionym.Trzeba nam czasami porzucić dawny styl życia ,nasze przyzwyczajenia ,przywiązania tytuły, zaszczyty.Nikodem zrozumiał doskonale o co w tym wszystkim chodzi on był otwarty ale też poszukiwał prawdy a to poszukiwanie zaprowadziło go do spotkania z Słowem Odwiecznym którym jest Jezus.I widać było że toczy walkę duchową walkę z sobą bo przecież był znanym nauczycielem, każdy się z nim liczył był przywiązany do zaszczytów i funkcji którą sprawował bo przecież wyznawał i nauczał Tego samego Boga.A tu spotyka Jezusa który burzy jego schematy stereotypy mówiąc mu że trzeba się narodzić na nowo i ja kich trzcicieli pragnie mieć Bóg Ojciec.Tak też jest w życiu każdego chrześcijanina.Ja również musiałem na pewnym etapie swojego dawnego życia narodzić się na nowo..ja to nazywam wyskoczyć z pociągu choć nie każdy musi mieć takie radykalne doświadczenie.Reasumując film uważam za jest bardzo wartościowy jest też jedna z form ewangelizacji.Amen.

  Zbigniew

  Kiedy usłyszałem pierwszy raz , kilka lat temu, o tym serialu … , pomyślałem ; „cóż może być odkrywczego i ciekawego w tym nowym filmie … „, w końcu powstało tyle filmów o Chrystusie i Jego uczniach … i więcej nie powracałem do niego. Serial dopiero wrócił do mojej świadomości wraz z informacją o jego premierze w Polsce w listopadzie ubr … . Zaczęły dziać się „dziwne” rzeczy w ślad za nim , a to ekumeniczna ekipa na planie zdjęciowym, chęć pobicia rekordu ilości widzów , a to hinduska grupa młodych ludzi nie znająca w ogóle Jezusa , która po obejrzeniu serialu zaczęła wertować Biblię i nawróciła się , ponoć „inny” Jezus wyłaniający się z fabuły … , itd … . Wiara bierze się ze słuchania , więc … poszedłem do kina !
  Nowoczesna , rytmiczna muzyka rozpoczynająca pierwszy rozdział serialu , w tym przypadku „mówię” o pierwszych odcinkach : „Wezwałem cię po imieniu” , „Szabat”, „Jezus kocha dzieci ” , bo innych jeszcze nie znam ; długie sekwencje opisujące w szczegółach postaci Marii Magdaleny , Szymona (krętacza, gwałtownika … ) , rozważnego, spokojnego jego brata, Andrzeja czy też celnika Mateusza . Dzięki drobiazgom sceny biblijne nabierają dodatkowego lub w ogóle zrozumiałego sensu , wyjaśniają logikę działań lub charakter „bohaterów”. Przejmującą dla mnie sceną było spożywanie wieczerzy w szabat przez Mateusza , siedząc w kucki pod swoim domem i dzieląc się jadłem z zaprzyjaźnionym psem ; potworna samotność tego człowieka z racji swojego zawodu wśród braci Żydów ! Kapitalna rola i sama gra aktora odtwarzającego Jezusa , łagodny, wyrozumiały uśmiech , delikatny w relacjach z innymi , gdy „musiał” wkroczyć w ich w życie , ale czuć w Nim moc i chęć wypełnienia misji ! Ale też bardzo ludzki w reakcjach , łzy w oczach , gdy słuchał modlitwy dzieci , skierowanej do Jego Ojca ; On sam w modlitwie przed snem modli się : „Ojcze wiekuisty , dziękuję Ci , że moje oczy mogą odpocząć ” ! W każdym odcinku znajduję przepiękną „perłę” , która ozdabia ten w istocie najlepszy serial ewangelizacyjny wszechczasów !
  Można by tak wiele , wiele scen opisywać , analizować , „rozbierać” na części itd … , ale wierzcie mi : czasu nie starczy !
  Choć nie dziwię , że ponoć wiele tysięcy ludzi na świecie rozmawia o tym serialu, bądź co bądź obejrzało już go ponad 400 milionów widzów , a gdzie jego jeszcze koniec ?! A oglądanie , tak jak słuchanie Dobrej Nowiny wciąga , chce się jeszcze więcej i więcej !
  Polecam, zapraszam, zachęcam, etc … , przeżyjecie niesamowitą przygodę z Tym , Który był, Który jest i Który będzie ! Może też przeżyjecie lub odkryjecie swoje wybranie, powołanie ?!

  Ryszard i Bogusia

  Jezus – ludzki. Duża radość z młodych widzów. Oczekujemy na dalsze odcinki filmu. Pozdrawiamy!
  c.d … po obejrzeniu drugiego rozdziału ; A Słowo stało się … ludzkie !

  Andrzej

  Świetny zapowiadający się Film sezon 1 🙂 Kto by się spodziewał, że Apostołowie mogą brać udział w walkach bokserskich żeby .. mieć na podatki dla celników takich jak Mateusz … 😉

Napisz recenzję na temat w/w filmu

...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *