Polecamy

Liczba doskonała

08-05-2023

” To film o matematyce i o Panu Bogu – mówi reżyser – a także opowieść o tym, jak człowiek wyrzeka się bogactwa na rzecz pasji, która okazuje się wyżej warta. To także film o pustce w życiu i o pełni życia, o egoizmie i radości dzielenia się z innymi.”

  Recenzje filmu „Liczba doskonała”

  Danusia

  Piękny, psychologiczny film, jak na te czasy, gdy ludzie nie wierzą i gonią za kasą, karierą i kiedy już mają wszystko nagle czują, że nic nie mają. Czegoś im brak, rozmyślają i wtedy szukają czegoś by wypełnić pustkę, bo to już ich nie cieszy. Szukają miłości choć niby pełno jej było, tak jak było w przypadku starszego bohatera; miał wiele kobiet, zrobił karierę… , a nie miał rodziny, żony, dzieci i tak naprawdę; kto by go pochował, kto da mu miłość, kto się nim zajmie, gdy przyjdzie starość… mnóstwo pytań sobie stawianych i wiele rozmyślań.
  Życie takie zbrzydło mu i zaczął szukać miłości, „coś” się działo niby przypadkiem; spotkanie z kuzynem, który przez trudne dzieciństwo również nie potrafił nikogo kochać, ich rozmowy pokazywały w miarę upływu czasu, że istnieje „coś” większego, ważniejszego, co ma wpływ na nasze życie, tylko nie zwracamy na to uwagi. Niektóre wątki filmu pasują do etapów mojego życia.
  Drugi bohater, bogaty młody, matematyk „niby” przypadkiem zarobił dużo ze sprzedaży domu i tylko przypadkowo znalazł dzieci potrzebujące na protezy, leczenie itp… . Wydał zarobione pieniądze na ten szczytny cel i tu pojawia się pytanie, jak Bóg to oceni, czy ofiarował tylko z nadmiaru pieniędzy, czy tak miało się stać, by te dzieci otrzymały pomoc?
  Bóg kieruje wydarzeniami dla określonego celu, czy to pomocy, czy nawrócenia, daje nam w ten sposób miłość i uczy nas. Mówi, że do czegoś jesteśmy powołani. Jeśli ktoś ma żyć, to Bóg go ocali w najgorszej sytuacji. Daje nam oczy, uszy, serce, rozum, myśli i tak prowadzi. Często chcemy wszystko przeprowadzić po swojemu, planujemy… i nie raz tracimy dużo, bo to nie było dobre w zamyśle Boga dla nas i nie ta droga, którą powinniśmy podążać.
  Tak myślę, że teraz często młodzi ludzie tak pędzą za kasą… , niby są razem, a właściwie oddzielnie, samotni w pracy, domu, zmieniają partnerów i nim się obejrzą to… , ani rodziny, ani domu czy prawdziwej przyjaźni czyli życiowa pustka i gubią się, nie wiedząc co zrobić ze sobą. Dużo samobójstw następuje właśnie przez pustkę, brak miłości czyli zaufania komuś. To film dla widzów w różnym wieku i warto wyciągnąć z niego wnioski o tym jak Słowo Boże mówi coś innego, choć jest tym samym Słowem.

Napisz recenzję na temat w/w filmu

...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *